Uavgjort på Aspmyra

Skrevet av  Mariell Kristiansen , tirsdag 26. april 2011 07:45
Uavgjort på Aspmyra Foto: Mariell Kristiansen

Det ble nok som mange hadde forventet - en kjempejevn kamp på Aspmyra i går. Grønnbuksene fikk med seg ett poeng i sekken, og ligger fortsatt ett poeng foran Bodø/Glimt.


Bodø/Glimt viste seg mest frem i de første 20 minuttene. Emil Dahle taklet en Glimt-spiller på 15 meter, og dermed fikk hjemmelaget straffe. Jim Johansen satte den i boksen. Etter dette føler nok grønnbuksene presset, og kommer mer og mer inn i kampen. 5 minutter etter straffesparket til de gule og svarte, spiller Gundersen opp på Borrajo, Borrajo ser Niklas foran mål og dermed smeller Niklas ballen inn i mål bak Glimts keeper Jonas Ueland Kolstad. Kirkevold, Olsen og Solhaug har flere gode sjanser før 1.omgang blåses av, men ingen av sjansene settes i mål. Ahram Khalili truet HamKam-forsvaret opp til flere ganger, men heller ikke han kom til uttelling for hjemmelaget.

Etter pause var lagene forholdsvis like gode eller like dårlige, alt ettersom hvordan man ser det. Thomas Lehne Olsen blir felt når han er på vei gjennom forsvaret til Glimt, og blir vel kanskje snytt for en straffe. Gundersen, Solhaug og Olsen har igjen noen sjanser som settes utenfor mål. Uavgjort er et helt greit resultat, og Aspmyra er ingen lett bortebane å spille på selvom det er kunstgressbane og grønnbuksene kjenner kunstgresset best.

HamKam ligger på 13.plass med 3 poeng etter 4.serierunder.

 

Du er her: AKTUELT Arkiv Uavgjort på Aspmyra