HamKam fortsetter uten å tape

Skrevet av  Martin Hagen , mandag 04. juli 2011 11:57
Kirkevold og Dahle, 3-3 Kirkevold og Dahle, 3-3

Kongsvinger - HamKam(3-3): En god lagmoral sørget for en minneverdig opphenting på Gjemselund. Hjemmelaget ledet 3-1 og alle trodde det var kjørt. Slik ble det ikke.

(Gjemselund): Mange kamper de siste ukene så ut til å ta på, og finfotballen vi er blitt vant til å se de to siste sesongene uteble.

HØYDEPUNKTER: http://www.nrk.no/video/sammendrag_kongsvinger_hamkam/22DA55F327FC12D6/

For det var Kongsvinger som kom best i gang. Etter 12 minutter skjøt Ørjan Berg Hansen Kongsvinger i føringen. Arnar Førsund startet angrepet med en god pasning til Berg Hansen, som igjen la ut til Christian Aas på høyrekant før Aas la inn igjen til Berg Hansen. Berg Hansen gjorde ingen feil og sendte Gjemselund til himmels.

Mange unødvendige balltap gjorde at Kongsvinger kunne sette HamKam-forsvaret på prøve flere ganger, men den andre scoringen uteble for hjemmelaget. Mye frem og tilbake før dommer blåste til pause. Bandittene i klokkesvingen var klare på at "Skogen" måtte gjøre grep.

I andre omgang er det HamKam som kommer best i gang. Mange småfarlige innlegg de første minuttene uten at noen grønnhvite klarer å få pannebrasken på ballen. I det 49 minutt er det mye klabb og babb foran Kongsvinger-målet og ballen havner i beina på Emil Dahle som fra rundt 25 meter skyter på halvvolley i lengste kryss via stolpen og inn! Og det sto 1-1 på Gjemselund.

Niklas Tilley Solhaug og Gundersen var ofte i tottene med Arnar Førsund gjennom kampen, noe som førte til gult kort til HamKams Solhaug. Vi klander deg ikke for den, Niklas!

I det 69 spilleminutt skulle Gjemselund-publikummet nok en gang bli vitner til nok en praktscoring. Det var Kongsvingers 19-årige Magnus Solum som fra 30 meter banket ballen i lengste kryss over en sjanseløs Rønningen i HamKam-målet til Førsunds storebegeistring. Han løp like så godt 70 meter fra sin stopperplass for å feire foran Briskebybanden. Det sto 2-1 til hjemmelaget i det vi passerte 70 minutter.

Like etter kom HamKam en en trippelsjanse. Første er det Gundersen som fyrer mot Kongsvinger-keeperen som må gi retur. Samme mann setter returen i stolpen. Ballen triller ut til Borrajo som fra 20 meter skyter knallhardt like utenfor. Det skulle stått 2-2.

Da klokka passerte 82 minutter var tidligere Kamma-spiss Olav Tuelo Johannesen på farten. Det var Kongsvingers to målscorere Berg Hansen og Solum som startet angrepet med fine kombinasjoner på kanten. Solum spilte Tuelo fri gjennom et tynt Kamma-forsvar og satte ballen forbi Rønningen i det lengste hjørnet og hjemmelaget ledet 3-1.

HamKam ga ikke opp av den grunn. 5 minutter senere vartet Kamma opp med et mønsterangrep. Kirkevold avsulttet det hele med en god heading og HamKam reduserte til 2-3. Banden hadde trua nå. For det tok ikke mer enn 50 sekunder fra avspark før Hamkam utkliknet ved dagens mann, Emil Dahle. HamKam vant ballen og satte fart mot Kongsvinger målet. Ballen ble spilt til Dahle som dro seg forbi en Førsund som gikk på ræva og satte ballen kaldt i mål alene med keeper. 3-3!

HamKam fortsetter uten å tape og Vinger lekker som ei sil. En god avslutning på vårsesongen før gutta tar seg en velfortjent ferie.



 

Du er her: AKTUELT Arkiv HamKam fortsetter uten å tape