Folk strømmet om til stortorget i flere timer for å vise sin medfølelse og respekt for omkomne, skadde og pårørende. Ruten gikk fra Stortorget til Rådhustorget. På Rådhustorget ventet Einar Busterud, Sylvia Brustad og vår egen Simen Brænden Mortensen. Som vitne til det forferdelige som har skjedd holdt Simen tale som en sterk mann til de flere tusen oppmøtte. En tale som selv får den kaldeste mannen i gata til å ta til tårer.
Briskebybanden vil ta vare på Simen, Khalid og de andre grønnhvite som er rammet av denne tragedien. Vi står sammen om dette.
--
Av Gaute Smestad Pedersen
Etter de siste dagers hendelser kan det virke trivielt og uviktig med en bortekamp mot Nybergsund. I samarbeid med noen av våre samarbeidspartnere har vi derfor bestemt oss for å sette opp en gratis*, alkoholfri buss. Vi ønsker at gjerningsmannen ikke skal få bestemme over oss og samfunnet vårt, og håper derfor at vi klarer å komme oss så nærme hverdagen så fort som mulig. I stedet for å betale for bussen vil det bli mulig å donere en sum etter eget ønske til Norges Røde Kors, som ved sine frivillige har vist en utrolig innsats de siste dagene.
Avreise skjer fra skysstasjonen klokken 15.30. Påmelding skjer til Gaute på sms 90085469 eller mail til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen
*bussen vil være gratis for alle under 25 år. Prisen for oss "gamle" er 100 kroner, som går uavkortet til Norges Røde Kors
Stolthet og Ære - FRED for faen!

